O požičkách Ročná úroková sadzba pôžičiek

Ročná úroková sadzba pôžičiek

YOUR INTERNET EXPLORER IS NO LONGER SUPPORTED

You are using an old version of .
To improve your experience using our website, we strongly recommend to update your browser to its latest version or download one of the following browsers:

Google Chrome (recommended): Download here
Mozilla Firefox: Download here
Microsoft Edge: Only available with Windows 10
Microsoft Internet Explorer (IE9+): Only available with Windows Vista and upwards

Ročná úroková sadzba pôžičiek

Ročná úroková sadzba pôžičiek

Máte pocit, že úrokové sadzby sú pri krátkodobých pôžičkách príliš vysoké? Chcete vedieť, prečo sú podmienky rýchlych pôžičiek na internete také, aké sú? Podrobne, jasne a zrozumiteľne vám vysvetlíme, čo je ročná percentuálna úroková miera nákladov (RPMN) a ukážeme vám, ako sa u krátkodobej pôžičky uplatňuje.

„Záhadná“ ročná úroková sadzba

Najskôr si vysvetlíme, čo znamená ročná percentuálna úroková miera nákladov u rýchlych pôžičiek. RPMN pri krátkodobých pôžičkách zahŕňa celkové náklady na úver, vrátane úrokov či iných úverových poplatkov. Táto sadzba vždy odráža celoročný servisný poplatok. Pre pochopenie podstaty RPMN sa pozrime na obrázok nižšie.

Príklad ukazuje, že RPMN nie je najvhodnejším kritériom pre hodnotenie ceny krátkodobej pôžičky – jednoducho preto, že neoperuje s rokmi, mesiacmi či týždňami. Pri tradičných druhoch úverov – hypotéky, leasingy – sa RPMN vytvára, pretože sa pri nich zvažuje, koľko peňazí zaplatíte behom niekoľkých rokov.

Vyššia úroková sadzba – drahšia pôžička?

Myslíte si, že čím je vyššia úroková sadzba, tým je aj drahšia pôžička? Zdá sa to byť logické, ale nie je to tak! Vysvetlíme vám to:

Poplatok za pôžičku creditONE sa stanovuje na základe čiastky pôžičky a počtu dní, po uplynutí ktorých je potrebné pôžičku splatiť. Čím je kratší termín, tým menej budete celkovo platiť za pôžičku. Ročná úroková sadzba (RÚS) sa ale z princípu v prípade skracovania termínu a zníženia poplatku za pôžičku zvyšuje. To znamená – čím kratší bude termín, tým pádom sa viackrát musia zvýšiť sadzby, aby sa to vyrovnalo s teoretickou ročnou sadzbou.

Kalkulácia RÚS je vhodná len vtedy, ak budete chcieť využívať pôžičku na viac rokov. My ale ponúkame krátkodobé pôžičky do jedného mesiaca. Logicky, v prípade takejto krátkodobej pôžičky sa RÚS zdá príliš vysoká. A preto, než si od nás požičiate peniaze, Vám vždy ukážeme konečnú splatnú sumu rýchlej pôžičky. Jasne uvidíte, koľko zaplatíte najviac a môžete sa v pokoji rozhodnúť, či pôžičku využijete alebo nie.

Otázky na zváženie

Pri výbere krátkodobých pôžičiek Vám odporúčame zvážiť nielen poplatky za pôžičku, ale aj nasledujúce kritériá:

AKO RÝCHLO A POHODLNE MÔŽEM ZÍSKAŤ PÔŽIČKU A KEDY JU MUSÍM SPLATIŤ?

Práve táto časť je u rýchlej pôžičky najdôležitejšia pre zdôvodnenie vysokej RÚS.

AKÁ JE ÚVEROVÁ POLITIKA ÚVEROVEJ INŠTITÚCIE?

Existujú poskytovatelia pôžičiek, ktorí poskytujú krátkodobé pôžičky všetkým záujemcom – bez ohľadu na ich schopnosť splácať pôžičku. Pritom prehľadnosť, presnosť a dôvera sú vo finančných záležitostiach veľmi dôležité – rovnako ako v bankovníctve. Oveľa profesionálnejší sú tí veritelia, ktorí starostlivo preskúmajú každú žiadosť o pôžičku.

AKÝ ZÁKAZNÍCKY SERVIS PONÚKA POSKYTOVATEĽ PÔŽIČIEK?

Aj na trhu krátkodobých pôžičiek má zákazník nárok na kvalitný zákaznícky servis. Základom našich služieb sú prehľadné, jednoduché a výhodné krátkodobé pôžičky a transparentný prístup k všetkým informáciám na webovej stránke.
Zaujala vás naša ponuka ?
Kliknite na toto tlačítko a vybavte si pôžičku Ihneď.

Požiadať
System podnikoveho riadenia: CreditOne.sk © 2007 - 2015